S favoritem vyrovnaně 35 minut

Poslední vystoupení SLUNETY v základní skupině Alpe Adria Cupu bylo na programu v pondělí 6.prosince. Není tomu dlouho, co si SLUNETA přivezla prohru z Lublaně, když domácí Ilirija vytvořila velký tlak na míč a po získaném míči bleskurychle zakončovala na druhé straně hřiště.

Soupeř dorazil do Ústí den předem a s 11 hráči, což značilo, že utkání nehodlá odevzdat, navíc na sever Čech dorazil i hlavní kouč týmu Dončić, a jestli vám to jméno přijde povědomé, tak se nemýlíte, jedná se opravdu o otce hvězdy NBA Luky Dončiće.

Každopádně už před zápasem měly oba celky jasný postup, takže se hrálo o první místo ve skupině, a tedy i lepší výchozí pozici do play-off. Díky drobným zraněním nemohli do utkání nastoupit Lamb Autrey a Spencer Svejcar, a tak šanci dostali mladíci.

A nutno podotknout, že se šance nezalekli a víceméně 35 minut hráli s favoritem vyrovnanou partii. Po úvodním nátlaku hostí šla Ilirija sice rychle do vedení 0:10, aby první čtvrtina skončila 8:18. Ovšem povedená druhá část hry znamenala poločasových 26:26. Dle skóre je jasné, že se nehrál nijak ofenzivní basketbal, což si vynahradily oba týmy ve třetí čtvrtce, kterou SLUNETA vyhrála 22:21, to znamenalo vedení 48:47.

Rozhodla však poslední desetiminutovka, soupeř dokázal i v tak pokročilé části hry vytvořit enormní tlak na rozehrávku, díky čemuž získal několik důležitých míčů, a i když hráči hostí neměli nijak oslnivé procento zakončení, tak se vždy mohli spolehnout na útočný doskok, a to byl právě kámen úrazu pro SLUNETU.

Ilirija si nakonec odváží výhru 59:71, kterou vydřela až v posledních 5 minutách díky bodům z druhých šancí. SLUNETA může být i tak spokojena se svým výkonem, naši mladíci se nedali zahanbit a bojovali až do konce.

Oba týmy tak postupují do vyřazovacích bojů Alpe Adria Cupu a nyní musí počkat na dohrání ostatních zápasů, aby z nich vzešel soupeř do další fáze.

SLUNETA Ústí nad Labem – Ilirija Ljubljana 59:71 (8:18, 26:26, 48:47)
Ilirija: Cerkvenik 20, Ciani 14, Pajic 12, Kures 7, Duscak and Bacvic both 5, Pavliha 4, Kruzynski and Jurkovic both 2
SLUNETA: Alston 19, Fait 14, Pecka 7, Karlovský 6, Zajíc a Haiblík po 4, Bohuslav 3, Wiesner 2
TH: 19/14 – 17/13
Trojky: 22/5 – 31/4
Doskoky: 40 – 7
Osobní chyby: 15 – 21